ТДМУ подорожує Україною

0

Кришталева печера (Кривче)
Печера Кришталева знаходиться в селі Кривче Борщівського району Тернопільської області. Вона відкрита для відвідувань туристами. А дорога до неї веде від з’їзду, що проходить через все село Кривче.

Кришталева печераВхід в печеру розташовується на крутому схилі долини. Піднявшись трохи вище входу, можна помилуватися мальовничим видом на тернопільський ландшафт.

Кришталева печера – це вимита 20 мільйонів років тому підземними водами гіпсова система ходів, що має безліч розгалужень і загальну протяжність 23 км, з яких на екскурсійний маршрут доводиться близько 2,5 км.

На стінах печерних галерей цвіте суцільне білосніжне або різнокольорове покриття з кристалів гіпсу, що і дало назву печері «Кришталева». Протягом року температура повітря в печері тримається 12 градусів, вологість – 95%. Тут є всі умови, необхідні для лікування бронхіальної астми, хронічного бронхіту, гіпертонії.У 1967 р. відбулася експедиція і поглиблені дослідження Кришталевої. У результаті експедиції було знято майже 7 км печери і розвідано 220 нових ходів. Вже в 80-х роках за підсумками досліджень спелеологів була встановлена довжина печери в 23 км.

Головною визначною пам’яткою Кришталевої печери є Кришталевий коридор, в якому на стінах різнобарвним килимом висять гіпсові кристали: рожеві, бежеві, бурштинові, кремові. Від цього кам’яного квітника неможливо відірвати погляд. Звідси по звивистому шляху туристи потрапляють в Казковий зал печери. Кришталева печера. Гра світла і тіні створює химерні фігури: відшліфовані темно-коричневі і бордові кристали схожі на кам’яних потвор, примарних химер, чи чарівних тварин.

Печера Вертеба

Вертеба — єдиний в Україні музей-печера. Особливу увагу привертає печера Вертеба, яка відіграла надзвичайно важливу роль у відновленні древньої історії світу. Її ще називають «Наддністрянською Помпеєю». Насамперед, це археологічна пам’ятка, яка серед усіх пам’яток трипільської культури посідає особливе місце. Відсутність аналогій освоєння трипільськими племенами великих печерних порожнин на всій території поширення культури, різноманітність і багатство археологічних матеріалів — усе це забезпечує постійний науковий інтерес до печери. Частину бокових заглиблень печери використано під експозицію археологічних знахідок трипільської культури: шматочків кераміки, кісток. Також у печері живе декілька видів кажанів, деякі з них занесені до Червоної Книги.

Джуринський водоспад (Нирків)
Джуринський водоспад вважається найбільшим рівнинним водоспадом в Україні. Він заввишки 16 метрів. Важко повірити в те, що до його створення долучилися люди: татари під час облоги замку спрямували річку в інше русло. Минули часи – і тепер ми маємо можливість милуватися красою та приймати цілющі водні процедури. Джуринський водоспад сам по собі є каскадним, тому для екстремалів, любителів джакузі, експериментаторів є безліч можливостей: у верхніх частинах водоспаду вода сильніше масажує тіло, а нижче можна спокійно пірнути слідом за водою. Окрім того, сюди приїздять не тільки мешканці нашої області, а й чернівчани, івано-франківці, львів’яни, кияни, ставлять свої намети поляки, німці, угорці, чехи, румуни – для всіх вистачає місця і життєдайної енергії Джуринського водоспаду.

ЕКСКУРСІЙНА ПОЇЗДКА
(1 день)
Кришталева печера (Кривче) – Печера Вертеба – Джуринський водоспад (Нирків)

Програма поїздки:
7:00 – Виїзд з м. Тернопіль
10:00 – прибуття у м. Кривче;
11:00-12:00 – екскурсія Кришталевою печерою ;
12:00 – обід. Переїзд до Борщівського району;
13:00-14:00 – екскурсія у печері-Вертебі ;
14:00-15:00 – Переїзд до Джуринського водоспаду;
15:00-18:00 – Пікнік біля водоспаду
18:00 виїзд у м. Тернопіль

Вартість – 260 грн з особи
У вартість включено:
· перевезення;
· вхідні квитки на об’єкти;
· послуги екскурсовода;
· харчування(пікнік)

Кількість місць обмежена
iBKRMDQFeIg

wPnUgdetY2g

Коментарів немає