Студенти ТДМУ взяли участь в акціях до Дня боротьби та профілактики ВІЛ/СНІД

0
rx online

 

Студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського ніколи не стоять осторонь важливих соціальних проблем та питань. Вони активно долучаються до різних акцій і заходів. Щороку разом з громадськими активістами міста вони проводять консультування і зустрічі до Дня боротьби та профілактики ВІЛ/СНІД.

 

Так, першого грудня Студентський парламент ТДМУ спільно з Тернопільським обласним відділенням всеукраїнської мережі «Людей, що живуть з ВІЛ» організували акцію «Обійми мене». Координатором проекту є Тетяна Петрунько. Саме в цей день світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІД, згадуючи яку загрозу для нас несе це вірусне захворювання. Метою акції було привернення уваги громадськості до вирішення проблеми, боротьби з дискримінацією хворих, формування толерантного ставлення до них. Захід відбувся за участі волонтерів ТДМУ Юлії Гранчук, Наталії Соболти, Оксани Тіцької, Павла Пазина, Діани Пшеничної і Наталії Гульди. Майбутні медики прагнули спростувати міфи про те, що інфекцію можна підхопити через обійми, спілкування або ж рукостикання. Також було організовано роботу пересувної амбулаторії, в якій кожен охочий мав змогу безкоштовно та анонімно зробити тест на ВІЛ-інфекцію.

 

 

Цього ж дня троє наших студентів Тетяна Петрунько, Наталія Гульда, Павло Пазина подібну акцію провели в ТРЦ «Подоляни», де також максимально інформували тернополян і гостей міста про небезпечну інфекцію.

 

До акцій долучилися і волонтери міжнародної організації Товариство «Червоного хреста України» в Тернопільській області – Марта Вітенко, Юля Коцур, Іра Масляк, Христя Смачило, Микола  Барта, Рома Ротко. Вони разом з членами громадської організації «Джерела» та Тернопільським обласним центром з профілактики та боротьби зі СНІДом 1 грудня на Театральній площі організували акцію, мета якої була проінформувати населення про небезпеку ВІЛ/СНІД. Волонтери «Червоного хреста» з числа студентів ТДМУ роздавали інформаційні бланки та розповідали всім бажаючим, що таке ВІЛ/СНІД, про шляхи його передавання, профілактику. Вони також пропонували бажаючим пройти тест на ВІЛ/СНІД, який був цілком анонімним.

 

 

Іноземні студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, які входять до громадської організації «Medicare and Social Welfare Initiative» (MEDCASOWI), підготували інформаційні матеріали про вірус імунодефіциту людини. Вони охоче спілкувалися з тернополянами, надавали консультації, радили берегти власне здоров’я. Нагадаємо, що ця організація в ТДМУ є досить активною в плані доброчинних акцій і благодійних ініціатив.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

Коментарів немає