Нова зміна майбутніх медиків ТДМУ

0

У теплій атмосфері в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського 31 серпня 2017 року відбулася хвилююча церемонія посвяти в студенти. Дружню студентську родину поповнило 965 першокурсників усіх форм навчань. Посвяту також пройшло 122 молодих людей, які вступили на другий курс денної форми навчання.Не менше хвилювалися іноземні студенти, яких до ТДМУ уже зараховано 80 осіб. Переважно це громадяни Індії, Пакистану, Польщі, Зімбабве, Гани, Нігерії, Єгипту. Для іноземців процес зарахування ще триватиме до 1 листопада цього року. Урочисте засідання вченої ради ТДМУ, присвячене матрикуляції студентів, розпочалося з виходу шановних професорів, проректорів і ректора нашого університету. Вперше захід відбувся в оновленому внутрішньому дворі адміністративного корпусу

Божого благословення для майбутніх лікарів у молитві попросили всечесні отці.

Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Теодор наголосив на тому, що щоденно лікар служить життю. Він додав, що упродовж студентських років кожен з присутніх буде вивчати вінець творіння Бога – людину. Для кращого розуміння людини, потрібно звертатися до її творця, щоб відкривати

повноту знань про неї.

З важливим кроком у житті – вибором професії лікаря, провізора, стоматолога, медичної сестри фізичного терапевта і ерготерапевта – всіх новоприбулих привітав ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Михайло Корда. «Сьогодні ви вливаєтеся до когорти студентів Тернопільського державного медичного університету – одного з кращих медичних вишів України. Є багато критеріїв, за якими можна визначити якість того чи іншого університету. Найважливішим критерієм є якість освіти, яку надає виш. Студенти-медики в Україні складають ліцензійні іспити «Кроки», які вас очікують на 3, 6 курсах і вже згодом в інтернатурі. Це важкий і серйозний іспит, за нескладання якого виключають з університету. Так ось, цього року студенти медичного факультету за результатами складання «Кроку 2» посіли друге місце в Україні, а студенти фармацевтичного факультету – перше місце. Наші студенти вибороли 10 призових місць на всеукраїнських предметних олімпіадах, з яких це перші місця. Ми сподіваємося, що ви підтримаєте цю тенденцію – будете так само добре навчатися, а ми і ваші батьки будемо вами пишатися. У вас тут буде не тільки навчання, а й цікаве захоплююче життя. Якщо будете добре вчитися і знати іноземну мову, то матимете можливість брати участь у програмах академічної мобільності. Рекомендую відразу визначитися з науковими пріоритетами і приєднуватися до роботи в наукових гуртках. Ви вступили до університету в час глобалізації, коли відкриті всі кордони, коли перед вами широка дорога. Ми віримо в те, що ви пройдете нею твердо і впевнено і здобудете багато славних перемог», – висловив впевненість Михайло Корда.

Ректор зазначив, що в ТДМУ навчається понад 1500 іноземних студентів. Він звернувся до них англійською мовою і запевнив, що тут, окрім знань і практичних навичок, отримають всебічну підтримку і розуміння.

До привітань приєднався голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, який передав слова вітань від себе особисто та депутатського корпусу Тернопільської обласної ради. Він наголосив на тому, що пишається тим, що є випускником ТДМУ. На його думку, це найкращий в Україні університет, який дає ґрунтовні знання і практичні

Зі святом молодь привітав очільник Тернополя Сергій Надал. Він сказав: «Ви стали частиною сім’ї Тернопільського державного медичного університету – одного з кращих медичних закладів України, де маєте можливість здобути одну з найблагородніших професій. Тому бажаю вам досконало вивчати мистецтво лікувати. Бажаю наполегливої праці та натхнення до навчання, а також Божого благословення». Заступник міського голови Леонід Бицюра звернув увагу на те, що медики повинні мати чуттєве серце, а також ґрунтовні знання, відмінні практичні навички і високу відповідальність. Він побажав ефективно використати час, який є найголовнішою інвестицією, а також бути конкурентоспроможними і переможцями у житті.

Начальник управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Богайчук також висловив щирі побажання і сподівання на те, що теперішня молодь зможе докорінно змінити систему охорони здоров’я України.Усіх гараздів новоспеченим студентам побажала декан медичного факультету, доцент Галина Крицька. Вона наголосила на тому, що університет відсвяткував 60-літній ювілей і за цей час викладачі і студенти довели, що наш виш є найкращим в Україні і добре знаним за кордоном. Від усього колективу вона подякувала викладачам і студентам, які захищають мир і спокій на східних рубежах нашої країни, а також рятують бійцям життя і здоров’я. «Уже завтра починається золота пора – осінь, а у вас стартує золота пора вашого життя – студентство. Попереду важка робота, заняття, складання іспитів, але поряд з тим буде студентське дозвілля, відпочинок, екскурсії, розмаїті вечори. Я бажаю вам з гідністю пройти все це і через 5-6 років у такому ж повному складі проводжати вас у професійне життя. Успіхів і наснаги», – побажав декан фармацевтичного факультету, доцент Дмитро Коробко.Декан стоматологічного факультету, доцент Світлана Бойцанюк звернулася з проханням бути активними в навчанні і громадському житті університету. Вона побажала, щоб підґрунтям щасливого життя було міцне здоров’я, щоб всі мрії і задуми були реалізовані у найкоротший термін. «Цей день запам’ятається вам надовго. Вітаю вас з цим. Наш університет є лідером в освітній медичній галузі нашої країни. Ми маємо багаті традиції, зокрема щодо навчання іноземних студентів. Пам’ятайте, що двері деканату завжди відчинені для вас. Всі ми раді вам допомогти краще влитися в студентську родину ТДМУ», – додав декан факультету іноземних студентів, професор Петро Сельський.

Директор навчально-наукового інституту медсестринства, доцент Світлана Ястремська звернула увагу на те, що медсестри є невід’ємною і водночас самостійною частиною мультидисциплінарної медичної команди. Вона побажала всім студентам бути працьовитими, впертими у досягненні своєї мрії, цілеспрямованими і наполегливими, а професорсько-викладацькому складу – натхнення і наснаги до роботи.

Усі студенти пообіцяли присвятити своє життя благородній справі – боротьбі за здоров’я людини, берегти та примножувати кращі традиції ТДМУ, бути гідними почесного звання студента-медика. З цієї дати для кожного з них розпочався відлік днів, місяців, років для здійснення мрії – стати кваліфікованими медичними фахівцями, досягти успіху на професійній ниві.

Тож, дорогі першокурсники, оволодівайте знаннями, щоб творити гідне майбутнє медицини. Нехай вам щастить, нове покоління студентського братства ТДМУ!

Повністю фотоальбом можна тут: https://www.facebook.com/pg/tdmu.official/photos/?tab=album&album_id=1337258286396298

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

Коментарів немає