ЗНАЙ СВОЇХ: ОКСАНА САНЬОЦЬКА

0

У рамках проекту «Знай своїх» Студентський парламент хоче познайомити Вас із талановитими студентами нашого вузу, які, попри сумлінне навчання, встигають різнобічно розвиватися та досягати вершин у різних сферах діяльності.

Першою учасницею стала 21-річна студентка 5 курсу медичного факультету Саньоцька Оксана (псевдонім Оксана КіртоГ), авторка захоплюючої серії книг в жанрі технофентезі «Повелителька Хаосу».

Про учасницю

Оксана народилась у м. Теребовля в родині священика та лікаря-трансфузіолога, згодом сім’я переїхала до Тернополя. Ще змалечку дівчинка вирізнялася серед однолітків розвиненою фантазією і чуттєвістю: вигадувала перед сном сюжети, в які занурювалася настільки, що могла довести себе до сліз.

Талановиті якості майбутньої письменниці проявлялись не тільки у літературі, а й в художній майстерності. У шкільний період Оксана відвідувала художню школу, де після виконання завдань від викладача тихцем малювала персонажів майбутньої книги. Проте незабаром вирішила залишити дану діяльність, оскільки усвідомила, що не зможе розвиватись у сфері, де їй доведеться малювати щось інше, окрім її власної історії.

У школі наша героїня цікавилась літературою і біологією, мала з цих предметів найвищі оцінки. За порадою матері, у 2014 році Оксана поступила до Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського. Будучи студенткою 5 курсу, Оксана вже задумується над майбутньою професією у терапевтичному напрямку, що, на її думку, дозволить гармонійно поєднати основну спеціальність і захоплення всього її життя.

Що стосується особистих відносин, то в житті нашої героїні є кохана людина, яка розуміє, надихає та підтримує її у всіх літературних звершеннях. Молода письменниця різностороння особистість, любить багато читати, малює, захоплюється комп’ютерними іграми, пробує свої сили у верховій їзді та грі на гітарі.

Про книгу та її написання

«Коли це виникло вперше, я ще навіть не вміла читати», – так розповідає Оксана про те, звідки бере початок її історія. Мова йде про два сновидіння, які наснились авторці ще в ранньому дитинстві. У першому з них письменниця побачила двох парубків, які були вдягнуті в чорний і білий одяг. Вони стояли на вершині пагорба й чекали когось. Згодом до них припливло морське чудовисько, дозволило вилізти йому на спину й повернулося з ними в океан. Так і виникли перші два персонажі книги.

У наступному сні прийшла головна героїня: худорлява висока дівчина з прямим довгим каштановим волоссям, що блукала по кладовищу, залитому місячним сяйвом. І коли на каплицю з небес спустився крилатий кремезний чоловік із рогами й хвостом, вона з надією поглянула на нього та вигукнула: «Ти прийшов!» «Дівчину звали Кассандра Готрік, вона сама мені про це сказала. Коли герої так рано віднаходять свою самодостатність, їм більше не потрібна твоя допомога. Вони все одно стануть такими, якими хочуть, і будуть ходити тільки туди, куди хочуть», – поділилася з нами Оксана.

Історія про Кассандру пройшла довгий шлях становлення: спочатку від малюнків, доки її авторка не навчилася письму, тоді записів у зошитах, які регулярно доводилось купувати мамі на вимогу, а згодом ручні записи були переведені в цифровий текст, на що пішло чимало часу.

Спочатку було кілька версій сюжету книги, які в процесі написання зійшлися в один. Незмінною залишалася тільки головна героїня. Коли роман був завершений, письменниця вирішила показати своє творіння світу й провідником для неї став сайт «Книга фанфіків». Там Оксана КіртоГ здобула перших читачів і першу критику. Завершення роману породило в молодій письменниці мрію видати друковану книгу, про що вона всім активно розповідала. І допоміг їй у цьому хрещений батько, який повірив у свою похресницю та познайомив її із Богданом Фенюком – головним редактором тернопільського видавництва «Мандрівець».

Надалі почалась клопітка робота із редагуванням книги, в якій взяв участь письменник і краєзнавець Богдан Мельничук. Як наслідок, роман був розділений на дві частини у зв’язку з великим об’ємом. Згодом книжка отримала обкладинку, була відправлена на друк і вже в 2015 році вся Україна познайомилась із першою книгою серії «Повелителька Хаосу». Читачі отримали змогу поринути в чарівний світ природи Карпат, а екскурсоводом для них стала чотирнадцятилітня дівчинка з дивним ім’ям Кассандра, жителька маленького селища поблизу таємничого лісу. Люди відвернулися від неї, але вона зуміла завоювати довіру тварин. Незабаром героїню чекає подія, що змінить усе її життя й змусить подивитись на речі по-новому. У книзі піднімається багато важливих тем і проблем, зокрема теми релігії, душі, становлення особистості, проблеми сімейних відносин і безмежної влади. Кожен зможе знайти щось близьке для себе, якщо вирішить довіритися Кассандрі та пройти разом із нею цей непростий, але такий захопливий шлях.

Після здійснення мрії письменницю охопила творча криза, яку Оксана коментує так: «Я немов пробудилася! Добитися виходу книжки у світ було непросто, десь у глибині душі я припускала, що в мене може не вийти, тому погано продумала майбутній план дій. Усвідомлення того, що мені дали шанс донести історію Кассандри іншим, зробити письменство своєю професією, змусило мене ще раз добре подумати, чого я насправді хочу. Через це довелося надовго зануритися в світ «Повелительки Хаосу», щоби розібратися зі всіма сюжетними «дірами» й непродуманими деталями, дати світу міцне підґрунтя, а кожному з героїв ціль. Для письменника це база, без якої хорошої історії не написати». Зараз же, проробивши велику роботу, Оксана займається плануванням наступної книги серії, яку ми сподіваємось побачити найближчим часом.

Плани на майбутнє

Основне для Оксани в найближчому майбутньому – це знайти баланс між письменництвом та медициною. Не стали винятком і мрії про створення власної сім’ї, в оточенні якої вже може уявити себе в старості.

Що стосується літературного світу, то, для початку, наша героїня хоче написати та видати всі книги серії «Повелителька Хаосу». Мріє, аби її історія знайшла відклик у серці кожного читача.

Щодо медицини, то Оксана планує закінчити університет і вступити на інтернатуру за спеціальністю «Внутрішні хвороби».

Майбутнім письменникам

«Чутливість – це головне для письменника. Ти мусиш навчитися фільтрувати людей, уважно спостерігати за всім, що оточує, бути освіченим і знати сьогодні більше, ніж вчора. Емоції, навіть чужі, потрібно пропускати через себе, бо тільки тоді можна вигадати та написати те, що зачепить кожного», – відзначила Оксана КіртоГ.
На прикладі нашої героїні ми зрозуміли, наскільки вміло можна використовувати знання з різних сфер для власної книги: «Все, що я роблю, я роблю для книжки, для історії Кассандри. Саме вона, і ніхто інший, зробила мене такою, якою я є, і привела мене туди, де я є.

Навіть цей університет був запланований нею завчасно для збору інформації з різних дисциплін, яка згодом знадобиться нам для багатьох сюжетних ліній. У мене специфічна мотивація бути тут».
Сюжетні «діри» – це не завжди погано, інколи з них можуть вискочити нові персонажі та сюжетні повороти. Головне для письменника вчасно їх побачити та з користю використати.

Написання книги – це не просто політ фантазії, викладений на папері, а й велика робота зі збору інформації, її систематизації й мудрого, дозованого використання. Текст зобов’язаний не просто зачепити читача, але й занурити його в себе та тримати «на глибині» доти, доки він не перегорне останню сторінку.

«Не ховайтеся! Говоріть. Працюйте. Старайтеся», – радить авторка, адже саме завдяки цьому вона була почута й зуміла здійснити свою мрію.

Автори: Воробель О. Б., Колісник А. В.

Коментарів немає