ЗНАЙ СВОЇХ: РОМАН ХРУЩ

У рамках проекту «Знай своїх» Студентський Парламент хоче познайомити вас із талановитими студентами нашого вузу, які попри сумлінне навчання встигають різнобічно розвиватися та досягати вершин у різних сферах діяльності.

Третім не за значенням учасником, а числом, став 20-річний студент 4 курсу медичного факультету Хрущ Роман – майбутнє та перспективне покоління українського футболу.

ПРО УЧАСНИКА

Наш талант народився в місті Червоноград, що знаходиться в Львівській області. Любов до футболу виникла ще в дитинстві. Так як батько Романа сам колись був гравцем, то з самого малечку прищеплював сину захоплення футболом. Хлопець неодноразово ставав кращим гравцем матчів та різних турнірів. Також на одному із змагань він став автором найшвидшого голу. Ви тільки уявіть гравця, що зміг забити гол вже на 8 секунді після початку матчу. Це неймовірний результат, адже навіть в світовій практиці не часто зустрічаються такі швидкісні результати.

В медицині Романа найбільше цікавить неврологія. В цьому напрямку і планує будувати кар’єру лікаря.

ПРО ФУТБОЛ ТА СТАНОВЛЕННЯ ЯК ФУТБОЛІСТА

Роман грає у футбол близько 14 років і досі любить цей вид спорту. Спочатку хлопець відвідував секцію у себе вдома. Згодом його помітили селекціонери з ФК “Карпати” і після 6 класу забрали до Львівського державного училища фізичної культури, а саме в Академію футболу ФК «Карпати».

Роман провів два роки важких тренувань в “Карпатах” після чого підписав контракт на 3 роки з футбольним клубом «Волинь». По закінченню контракту він склав ЗНО та вступив до Тернопільського національного медичного університету.

Наш герой грає на позиції правого захисника. Як каже він сам: «За всю свою кар’єру я спробував себе на різних позиціях: на початку в напрямку атаки, але потім зрозумів, що моя найкраща характеристика в футболі це гра «один в один». Тобто мені найпростіше забрати в когось м’яч і розпочати власну атаку”.

Звісно, в такого перспективного футболіста мав бути наставник, який допоміг розпізнати сильні та слабкі сторони і знайти найкращий шлях для самовдосконалення. «Вирішальну роль все-таки відіграв мій тренер в «Карпатах» – Олег Дмитрович Родін. Він раніше сам виступав за «Карпати», а згодом став тренером і працював в структурі клубу» – коментує наш учасник.

Зараз Роман має ігри тільки у вихідні, проте щодня прокидається в 6:00 і годину займається для підтримання професійної форми. Після пар він приділяє час навчанню, таким чином поєднуючи ці дві важкі, але водночас важливі в його житті справи.

Роман каже: «На мою думку найголовніша риса футболіста це сильний характер. Ці люди мають велику силу волі і вони точно знають чого хочуть від життя…”

Як в житті кожної людини є певні яскраві моменти, які ніколи не забудуться, так і в кар’єрі кожного футболіста є та сама гра, яка запам’ятовується на все життя. Для Романа нею стало протистояння «Волині» та «Донецького Шахтаря». «Коли ми приїхали на виїзний матч у Київ, перед грою тренер сказав мені, що сьогодні на поле я виходжу як капітан і виводитиму нашу команду. Це вперше мені довірили таку важливу роль. Цю гра стала для мене найбільш пам’ятною, хоч ми тоді й поступились з рахунком 3:0» – розповідає Роман.

Також, напевно, одним з найкращих моментів для футболіста є забитий гол. Роман це підтверджує і каже що в цю мить ти відчуваєш піднесення, ейфорію, гордість за себе та команду. Особливо відчутні ці емоції коли гол є вирішальним, коли ти граєш на межі можливостей, прагнеш до вершини.

Звісно, як і в будь якому спорті, у футболі гравці часто отримують травми. Наш герой не став винятком. Він пережив багато дрібних травм, проте найбільш пам’ятним став перелом правої ноги.

У Романа Хруща є теж свої кумири. Його улюблений гравець та команда – Маріо Гєтце який грав під 10 номером у дортмундській «Борусії».

ПРО МАЙБУТНЄ

Роман має мрію: окрім кар’єри лікаря, додатково стати дитячим тренером, у якості хобі. Тому можливо колись саме цей молодий чоловік буде змушувати бігати з м’ячем наших дітей та прищепити їм любов до футболу.

МОТИВАЦІЯ ДЛЯ СЕБЕ І ДЛЯ ІНШИХ

«Думка про те, щоб не вставати на тренування і кинути все виникала доволі часто. Але здебільшого я мотивую себе тим, що граючи за якийсь професійний клуб, ти розумієш, що на твоє місце є не один бажаючий. І як тільки ти вирішиш зупинитись, не піти на тренування зранку, «схалявити», то перестанеш прогресувати. А це означає, що тебе в будь який момент замінить той, хто стоїть в тебе за спиною і має трішки більше бажання ніж ти”– поділився з нами учасник.

Також ми попросили Романа дати декілька порад для молоді яка також займається футболом і хоче досягти в цьому успіху: «Ніколи навіть не думайте зв’язуватися з шкідливими звичками, – це погубить вашу мрію. Постійно мотивуйте себе думкою про серйозну конкуренцію. Важливо, щоб ви спіймали цей дорогоцінний момент, усвідомили що ви справді цього хочете, і віддались цьому на максимум. Ні в якому разі не робіть кроків назад, тільки піднімайтесь все вище до мети.”

На прикладі нашого учасника ми зрозуміли, що можливо поєднати і навчання, і хобі, адже достатньо тільки бажання та постійної роботи над собою. Різні «відмазки» – це тільки кайдани, які не дають вам рухатись вперед і досягати мети.

Автор: Вакуленко І. С.

Коментарів немає